К основному контенту

САЙТ ХРАМА РОЖДЕСТВА ХРИСТОВА С.КУРИЛОВКА

САЙТ ХРАМА РОЖДЕСТВА ХРИСТОВА С.КУРИЛОВКА

На засіданні ООН в Женеві визнали проблему щодо дотримання релігійних свобод в Україні та закликали державу Україна забезпечити права віруючих УПЦ15 листопада 2017 року під час засідання Робочої групи Універсального періодичного огляду 28 сесії Ради з прав людини ООН в Женеві розглянули питання щодо дотримання релігійних свобод в Україні. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням нам сайт НУО «Громадський правозахист».
«Українська православна церква (УПЦ) висловила стурбованість з приводу законопроектів № 4128, 4511, 5309 і 1244 про внесення поправок в закон «Про свободу совісті та релігійні організації», які вона вважає такими, що порушують права віруючих і є потенційно небезпечними для міжрелігійного миру в Україні, — зазначено у доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини, представленому Робочій групі РПЛ ООН. — УПЦ також висловила стурбованість у зв’язку з незаконним захопленням владою деяких своїх церков і майна 61. НУО «Громадський правозахист» (НГП) висловила аналогічну стурбованість і, крім того, згадала випадки ненависницьких висловлювань на адресу представників УПЦ і підбурювання до насильства в їх відношенні».
Стурбованість порушеннями прав УПЦ висловила також неурядова організація ADF International (США), яка є провідним експертом в сфері релігійної свободи в світі, а також ряд інших організацій.
Зокрема, ADF International зазначила, що «Православ’я в Україні розділене на три основні гілки: Українська Православна Церква Московського Патріархату (УПЦ-МП єдина Українська Церква визнана як легітимна іншими Православними Церквами світу), Українська Православна Церква Київського Патріархату (УПЦ КП) і Українська Автокефальна Православна Церква (УАПЦ)… Тертя і диспути з питань легітимності та ідентичності привели до юридичних зіткнень навколо власності та інших питань, в деяких випадках це призвело до вимагання та соціального розшарування… У зв’язку з цим державі Україна рекомендується захистити право на релігійну свободу всіх громадян і жителів України, забезпечити релігійну гармонію і міжконфесійну толерантність, забезпечити, як юридично, так і практично щоб всі віруючі і групи реалізовували свої права на свободу вираження та асоціації гарантовано у всіх сферах суспільства…».
У даному контексті делегація Греції зазначила, що державі Україна необхідно вжити додаткових заходів для захисту релігійних прав, захисту журналістів та забезпечення права всіх релігійних громад на основі процедур автономії. Делегація Італії підкреслила, що державі Україна необхідно забезпечити вільну діяльність журналістів і правозахисників, а делегація Нідерландів заявила, що злочини проти ЗМІ, журналістів і правозахисників не повинні залишатися безкарними.
Таким чином положення громад УПЦ, а також діяльність їх представників, а також журналістів і правозахисників, що висвітлюють цю проблематику, отримали підтримку на міжнародному дипломатичному рівні з боку держав-учасників наради.

У зв’язку з порушеннями прав віруючих УПЦ неурядові правозахисні організації закликали державу Україна:

– забезпечити об’єктивне і неупереджене розслідування фактів вчинення насильницьких дій щодо віруючих і релігійних організацій Української Православної Церкви і притягнути винних в скоєнні цих злочинів до юридичної відповідальності;
– відкликати законопроекти № 4128, 4511, 5309, спрямовані на обмеження прав і встановлення нових обов’язків, що дискримінують релігійні організації УПЦ;
– публічно засудити мови ненависті, захоплення храмів, псування і знищення майна релігійних організацій УПЦ з боку радикалів, представників УПЦ Київського патріархату та окремих службових осіб;
– забезпечити вільну реалізацію права релігійних організацій та віруючих Української Православної Церкви сповідувати свою віру, а також здійснювати повний комплекс інших прав в рамках існуючої ідентичності, в тому числі при збереженні канонічного зв’язку з Руською Православною Церквою Московського Патріархату без будь-якої дискримінації і дифамації;
– забезпечити вільну діяльність, захист і безпеку журналістів, правозахисників і активістів, які здійснюють захист прав людини та інформування про випадки правопорушень, у тому числі в справах і ситуаціях конфліктів, пов’язаних з Українською Православною Церквою.

Перераховані дії передбачені нормами міжнародного права і їх виконання є підтвердженням дотримання Україною принципу верховенства права та європейських демократичних цінностей.
Таким чином міжнародне співтовариство в особі незалежних експертів високого рівня, на основі інформації та повідомлень з різних джерел встановило факти порушень прав віруючих Української Православної Церкви і констатувало необхідність додаткових і інтенсивних зусиль з боку держави Україна для подолання цього негативного явища.
Акцент на питаннях дотримання прав віруючих з боку делегацій ряду держав свідчать про те, що це питання вийшло на міжнародний рівень і далі порушення прав щодо Української Православної Церкви не можуть ігноруватися. Незважаючи на те, що міжнародні правозахисні процедури іноді вимагають тривалого часу для ефективної і публічної реакції на проблеми потерпілих, в даному випадку інформація, що надійшла в рамках процедури УПО РПЛ ООН не має терміну давності і може використовуватися як джерело доказів для притягнення до відповідальності винних у злочинах проти людяності та інших порушень прав людини.

За матеріалами:


Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

К смыслу праздника Крещения Господня погружение в прорубь не имеет ровно никакого отношения!

С Праздником вас, православные люди, Введения во Храм Пресвятой Владычицы нашей Богородицы и Приснодевы Марии!

4 ноября - праздник Казанской иконы Божией Матери